Zobacz temat

Drukuj temat
Uchwała
rosnacy
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2011 18:23
Użytkownik

Data rejestracji: 15.01.11

/www.wspolnotamieszkaniowa.pl/aktualnosci/czy-wspolnota-mieszkaniowa-ma-prawo-dysponowania-nadwyzka-finansowa-z-naruszeniem-praw-wlasciciela-lokalu/200.htmSmileWspolnota nie ma Prawa decydowac o indywidualnych nadwyzkach i wprowadzac Uchwałe aby przekazac nadwyzke na fundusz remontowy,Moze tylko decydowac i uchwalac uchwały o czesci wspolnej wiec ostania uchwała jest niezgodna z Ustawa o wspolnocie mieszkaniowej Prosze zastanowic sie na tym szczególnie osoby ktore nie były na zebraniu co podpisujecie.Zastanówmy się, wobec tego, w świetle przedstawionego prawa i orzecznictwa, czy właściciele lokali mogą zrezygnować ze swojego prawa do zwrotu nadwyżki finansowej. Oczywiste jest, że każdy z właścicieli lokali może podjąć decyzję o przekazaniu nadwyżki finansowej na cele wspólnoty mieszkaniowej, składając w tej sprawie indywidualne oświadczenie woli. Warto o tym pamiętać, by nie podejmować takich uchwał, które stanowiłyby naruszenie porządku prawnego.http://www.wspolnotamieszkaniowa.pl/aktualnosci/czy-wspolnota-mieszkaniowa-ma-prawo-dysponowania-nadwyzka-finansowa-z-naruszeniem-praw-wlasciciela-lokalu/200.html
Edytowane przez rosnacy dnia 19-03-2011 18:59

pokrzyw
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2011 21:42
Awatar

Administrator

Data rejestracji: 16.02.10

Zaznaczam, iż nie wiem jak wygląda uchwała w budynku nr 3, ale podejrzewam po rozmowach z administratorem w celu przygotowania podobnych dla naszej wspólnoty, że następująco:
1. Wspólnota decyduje o oddaniu środków pochodzących z nadwyżki na media (kwota x od lokalu).
2. Wspólnota decyduje o jednorazowej wpłacie na fundusz remontowy w wysokości x od lokalu.

By uniknąć kosztów bankowych członkowie wspólnoty decydują się by przeksięgować z konta na konto.

Członek zarządu WM Staszica 2

kingag
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2011 22:42
Użytkownik

Data rejestracji: 15.02.10

Witam
Bez poddawania pod głosowanie zostały w naszej wspolnocie "oddane" właścicelom pieniadze za nadpłatę za ciepło i wodę. To oddanie polega na zaliczeniu na poczet przyszłych zaliczek.
Została poddana pod głosowanie uchwała o przeznaczeniu na fundusz remontowy nadwyżki zaliczek nad kosztami za utrzymanie części wspólnych oraz przeznaczenia na to samo konto co w ubiegłym roku pieniędzy zebranych na opłaty sadowe, koszty opini biegłych, które nie zostały wykorzystane w ubiegłym roku budżetowym.
Wszystko się zgadza z prawem Rosnący. To co nadpłaciłeś za swoje media wraca do Ciebie- może nie w formie żywej gotówki ale np. możliwości nie płacenia"czynszu" za następny miesiąc. Dlatego tak się dzieje, że media rozliczane są nie proporcjonalnie do udziałów w nieruchomości tylko wg wskazań liczników (u nas tylko woda co prawda bo na ciepło nie mamy liczników ale proporcjonalne do metrażu rozliczenie za ciepło również liczymy jako indywidualną opłatę za media) więc nie mozna wymagać aby współwłaściciele oddawali wspólnocie "co łaska" bo nadpłaty są różne- nie zależą od powierzchni mieszkania. Zaliczki na części wspólne są od tego zależne więc wszyscy mogą proporcjonalnie oddać wspólnocie te pieniądze np na fundusz remontowy- i tak właśnie zrobimy jeśli zapadnie ta uchwała. Nasz administrator akurat w tym zakresie zna dobrze prawo i nie pozwoliłby sobie na wyprodukowanie bubla prawnego.
Mam nadzieję że rozwiałam Twoje wątpliwości.
Pozdrawiam

rosnacy
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2011 23:57
Użytkownik

Data rejestracji: 15.01.11

Przynajmniej rozwiały się moje wątpliwościWinkPozdrawiam:cool2:

kingag
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2011 17:10
Użytkownik

Data rejestracji: 15.02.10

A to link, żeby nie było, że jesteśmy gołosłowni
http://www.rp.pl/...?print=tak

Piotrek
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2011 22:44
Awatar

Główny administrator

Data rejestracji: 10.01.10

no no,
jakoś po zmianie administratora i sposobu zarządzania wspólnotą, pojawiają się wreszcie ,,nadwyżki"

Nie wiem zatem skąd plotki, że chcemy wrócić do zarządzania przez EXPERT DOM Grin

serio- słyszałem takowe.
Witamy na nowym forum Alfaakt!!!

http://siechnice24.pl/
ober21
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 22-03-2011 21:12
Administrator

Data rejestracji: 18.01.10

Buahahahaha - wrocic do ExpertDom - chyba po odsetki, których do tej pory nam nie oddal....

Madzia
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 23-03-2011 22:36
Użytkownik

Data rejestracji: 25.10.10

popieram Wink

Przeskocz do forum:

Yoghourt Theme by Web-Kreation | Ported by Diabolique | Powered by PHP-Fusion v7 | 474,027 Unikalnych wizyt